26.8 C
Скопје
13:55 - 14 април, 2024

Северина концертот во Загреб го почна со молитва, а го заврши во солзи (ВИДЕО)

Пејачката Северина Којичќ одржа концерт во полната загребска „Арена“, а хрватските медиуми известуваат дека необично го започнала и необично го завршила концертот.

Северина, која пред десетина дена го изгуби старателството над синот, концерто го започнала со молитвата „Оче наш“ и ја замолила публиката да ѝ се придружи.

Потоа ги нижела хитовите, но пред крајот се „скршила“ и заплакала.

На синот му ја посветила песната „Роџено мое“ и концертот го завршила во солзи, пренесува Индекс.

„Ова го пејам не само за својот син, туку за сите деца и за сите мајки“, рекла Северина, која среде песната заплакала.

 

Слични објави

„Жал ми е за секој развод, некогаш е неизбежен“: Мелина експресно раскрсти со Харис Џиновиќ

Еспресо

Тронот на Монако може да го преземе сестрата на принцот Алберт: Неговиот татко се сомневаше во него! 

еспресо

Шокантни детали за Шарлин и Алберт од Монако: Таа троши како луда, а тој ги плаќа и љубовниците

еспресо

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јована Јоксимовиќ: „Ги малтретира вработените, нека ја покаже дипломата!“

еспресо

Астропрогноза за среда, 20 март: За Девиците – тест, за Стрелците пријатно изненадување

еспресо

Петар Грашо со втор концерт во Скопје

Еспресо
Се вчитува....