34.8 C
Скопје
14:46 - 24 јуни, 2024

Ознака : кум

Филм и ТВ

Ова се 10 животни лекции на кои нè научи филмот „Кум“

Еспресо
Ова се некој од лекциите кои може да ги научите од култниот филм „Кум“: 1. Не ветувајте ако знаете дека тоа ветување не можете да...
Филм и ТВ

Ќе има нов „Кум“, а Ал Пачино е во главната улога!

Еспресо
Ал Пачино (79) ќе го игра некогашниот бродски тајкун Аристотел Оназис во претстоечката биографска драма Nemesis, пренесува порталот Greek Gateway. Филмот ќе го режира бразилскиот...
ЛајфстајлСцена

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Igor
Шпекулациите веќе почнаа… кој ќе му биде кум на малиот принц? Само што британскиот принц Хари и Меган Маркл го добија првото дете, британските медиуми...