10.8 C
Скопје
08:28 - 28 февруари, 2024

Ознака : г20

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски на Г20: еве ги десетте услови на Украина за мир

Еспресо
Десет услови за мир. Ова се оние што ги илустрираше украинскиот претседател Володимир Зеленски во говорот преку видео-врска со Г20 на Бали. Зеленски (обраќајќи се...
ЕспресоСлајдер

Илон Маск ќе присуствува на самитот на Г20 преку видео врска

Еспресо
Претседателот на индонезиската трговска и индустриска комора Аршад Расид изјави дека американскиот бизнисмен Илон Маск нема лично да присуствува на самитот на Г-20 на Бали,...
ЕспресоСлајдер

Бајден реагираше на одлуката на Путин за Г20

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е свесен за одлуката на рускиот колега Владимир Путин да не присуствува на самитот на Г20 и дека има...
ЕспресоСлајдер

Москва: Како Путин ќе учествува на самитот на Г20 ќе зависи од состојбата на глобалните работи

Еспресо
Во соопштението на руското МНР се наведува дека Г20 е создаден за да се спротивстави на глобалните финансиски и економски кризи, да промовира инклузивно достигнување...