13.8 C
Скопје
09:40 - 28 февруари, 2024

Ознака : зеленски

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски даде изјава за Херсон: „Денес е историски ден!“

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски даде изјава за Херсон која ја објави на својот Телеграм. „Денес е историски ден. Го враќаме Херсон. Од сегашниот момент...
ЕспресоСлајдер

Зеленски: „Заедно со САД градиме воздушен штит“

Еспресо
„Благодарeност до Џо Бајден и пријателскиот американски народ за уште едно покажување на солидарност: пакет помош што содржи системи за противвоздушна одбрана Avenger и ракети...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Зеленски доби Оскар од Шон Пен

Еспресо
Актерот, режисер и основач на „Community Organized Relief Effort“ (CORE) Шон Пен го посети Киев по трет пат од почетокот на руската специјална операција во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Преговори со Русија: Зеленски даде важна изјава

Еспресо
Украина не ги одбива преговорите со Руската Федерација, за тоа Москва мора да исполни еден услов. Кабинетот на претседателот соопшти дека Украина никогаш не ги...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски: Мора да ја преживееме оваа зима; Повеќе од 4,5 милиони луѓе без струја

Еспресо
Керсон, најголемиот украински град окупиран од Русија, е без струја и вода. Ова го соопштија проруските власти кои го контролираат градот. Конкретно на Телеграм Јуриј...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Видеоповик меѓу Бен Афлек и шефот на канцеларијата на Зеленски: актерот поканет во Киев

Еспресо
„Важна е – се вели во соопштението од канцеларијата на Зеленски – улогата на „познатите личности“ за да се задржи фокусот на конфликтот во Украина“....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Зеленски? Да не ви кажам тоа што го мислам…“: Три аудиоснимки од Силвио Берлускони ја „тресат“ Италија и Европа

Ј.К.Д
Берлускони им кажал на колегите како се „смирил“ со Путин со вотка, дека не тој, туку Зеленски, е виновен за ваквиот тек на војната, дека...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Последни прибежиштa: Каде се кријат Зеленски и Путин за време на воениот конфликт

Ј.К.Д
Со почетокот на нападите врз критичната инфраструктура на Украина, повторно се зборува за т.н. „бункер на Зеленски“. И Путин, се разбира, е засолнет во бункер,...
СветСлајдерСцена

Илон Маск и Зеленски се скараа на Твитер по анкетата за инвазијата: Кој Илон Маск го преферирате?

еспресо
Во една од понеобичните вести во врска со руската анексија на четири украински региони, американскиот милијардер Илон Маск предизвика онлајн расправија со украинскиот претседател откако...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски доживеал сообраќајна несреќа: не е сериозно повреден

Еспресо
Украинскиот претседател Володимир Зеленски „доживеал сообраќајна несреќа“, но „не бил сериозно повреден“. Неговиот портпарол Сергиј Никифоров ова го соопшти преку објава на Фејсбук, објаснувајќи дека...