14.8 C
Скопје
11:10 - 28 февруари, 2024

Ознака : Херсон

ЕспресоСлајдер

Зеленски во Херсон ја објави подготвеноста на Украина за мир

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски за време на неговата посета на Херсон изјави дека Украина е „подготвена за мир“, пишува Вашингтон пост. На 14 ноември,...
ЕспресоСлајдер

Русите украле ракуни, лами, па дури и магариња од зоолошка градина, сведочат борци за заштита на животните ВИДЕО

Еспресо
Жителите на Херсон велат дека руските војници пустошеле продавници и други објекти додека се повлекувале, а група за заштита на животните соопшти дека украле ракуни,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Жителите на Херсон го слават ослободувањето на градот и покрај недостатокот на струја и вода

Еспресо
Жителите на Херсон, кој е окупиран од Русите од првата недела од целосната инвазија на Украина, го слават ослободувањето и покрај недостигот на вода и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски даде изјава за Херсон: „Денес е историски ден!“

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски даде изјава за Херсон која ја објави на својот Телеграм. „Денес е историски ден. Го враќаме Херсон. Од сегашниот момент...
ЕспресоСлајдер

Вучиќ: „Погрешив во прогнозите за одбрана на Херсон од страна на Русија“

Еспресо
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека погрешил во предвидувањата за одбраната на Херсон. Неговите зборови по разговорите со францускиот претседател Емануел Макрон во Париз ги...
ЕспресоСлајдер

Уште еден гаф на Бајден – Русија се повлекува од „Фалуџа“?! ВИДЕО

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден кој посебно го привлекува вниманието со своите гафови сега е актуелен со грешка која ја направи за војната во Украина па...