26.8 C
Скопје
13:32 - 14 април, 2024

Ознака : зоолошка градина

ЕспресоСлајдер

Фамилијарно фото – скопската Зоолошка градина има новороденче

Еспресо
Скопската зоолошка градина објави дека се родило бебе кај мајмуните. Веста ја сподели на социјалната мрежа Фејсбук на својата официјална страница. – Принова кај мајмуните...
ЕспресоСлајдер

Русите украле ракуни, лами, па дури и магариња од зоолошка градина, сведочат борци за заштита на животните ВИДЕО

Еспресо
Жителите на Херсон велат дека руските војници пустошеле продавници и други објекти додека се повлекувале, а група за заштита на животните соопшти дека украле ракуни,...
ЛајфстајлСекојдневие

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Лав нападна чувар во зоолошка градина: Инцидентот се случил пред многу сведоци

М.Р.
Инцидентот се случил пред многу сведоци, поголем дел од нив настанот го снимиле со мобилен телефон и го објавиле на социјалните мрежи. Посетителите на зоолошка...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) Спасен млад изгладнет коњ од стан во Дебар Маало: Вработени во скопската зоолошка ќе му пружат ветеринарна грижа и нега

М. Р.
Жители и случајни минувачи од скопската населба Дебар Маало на балкон забележале врзан млад коњ кој изгледал изгладнето. Следела пријава во МВР по која надлежните...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ЗОЛА СТАНА ВИРАЛЕН ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Танцува како да нема утре, 13 секунди чиста среќа!

И. Т.
На социјалната мрежа „ТикТок“ се појави видео од горилата Зола која е дел од зоолошката градина во Далас. На преубавото видео се гледа горилата како...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЗООЛОШКАТА ДЕНЕС, ЖИВОТНИТЕ КАКО ФОТОМОДЕЛИ: Викендов израдувајте ги дечињата со убава прошетка, еве кој ве чека!

Ј.К.Д
Ви носиме преубава фотогалерија од Зоолошката градина денес.  Нашите пријатели позираа пред нашиот фото-објектив, некои гордо, други помалку срамежливо, ама ќе се согласите дека се...