10.8 C
Скопје
21:18 - 28 февруари, 2024

Ознака : горила

Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ЗОЛА СТАНА ВИРАЛЕН ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Танцува како да нема утре, 13 секунди чиста среќа!

И. Т.
На социјалната мрежа „ТикТок“ се појави видео од горилата Зола која е дел од зоолошката градина во Далас. На преубавото видео се гледа горилата како...
Ви Препорачуваме

Светот зборува за бизарната глетка во оваа зоолошка: Горилата од Атланта со човечка рака! (ФОТО)

Слободен Печат
Неодамна во зоолошката во Атланта се одржа роденденот на горилата Анака која наполни 6 години. Но, таа не е само обична горила, има една работа...