11.8 C
Скопје
22:42 - 29 февруари, 2024

Ознака : дебар маало

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Денес во 17 часот покрај клупата на Горан Стефановски: Низ дружење да се потсетиме на моментите од животот и делата на големиот драматург

Еспресо
Покрај клупата на Горан Стефановски во Дебар Маало, проследено со тивка акустична музика од бендот „Amniotic Fluid“, на 14 декември, со почеток во 17 часот,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) Спасен млад изгладнет коњ од стан во Дебар Маало: Вработени во скопската зоолошка ќе му пружат ветеринарна грижа и нега

М. Р.
Жители и случајни минувачи од скопската населба Дебар Маало на балкон забележале врзан млад коњ кој изгледал изгладнето. Следела пријава во МВР по која надлежните...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Споменикот на Горан Стефановски во Дебар маало

Еспресо
Споменикот на Горан Стефановски во Дебар маало....