18.8 C
Скопје
14:37 - 3 март, 2024

Ознака : анима мунди

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) Спасен млад изгладнет коњ од стан во Дебар Маало: Вработени во скопската зоолошка ќе му пружат ветеринарна грижа и нега

М. Р.
Жители и случајни минувачи од скопската населба Дебар Маало на балкон забележале врзан млад коњ кој изгледал изгладнето. Следела пријава во МВР по која надлежните...