21.8 C
Скопје
16:02 - 30 мај, 2024

Ознака : мајмун

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Маск покажа како чипиран мајмун управува со компјутер со моќ на мислата: Како делуваат микрочиповите кои се вградуваат во човек

Еспресо
Илон Маск ги објави плановите за вградување на првиот неврочип кај човек за шест месеци. Илон Маск на настан на неговиот стартап Neuralink рече дека...
ЕспресоСлајдер

Фамилијарно фото – скопската Зоолошка градина има новороденче

Еспресо
Скопската зоолошка градина објави дека се родило бебе кај мајмуните. Веста ја сподели на социјалната мрежа Фејсбук на својата официјална страница. – Принова кај мајмуните...