14.8 C
Скопје
10:39 - 28 февруари, 2024

Зеленски во Херсон ја објави подготвеноста на Украина за мир

Претседателот на Украина Володимир Зеленски за време на неговата посета на Херсон изјави дека Украина е „подготвена за мир“, пишува Вашингтон пост.

На 14 ноември, украинскиот лидер пристигна во Херсон.

„Ние сме подготвени за мир за нашата земја. Ова е целата наша земја, целата наша територија “, вели украинскиот лидер.

Претходно, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, одби да го коментира доаѓањето на Зеленски во Херсон, потсетувајќи дека градот е руска територија.

Слични објави

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо
Се вчитува....