13.8 C
Скопје
09:28 - 28 февруари, 2024

Ознака : мир

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Лавров: „Несоодветни се барањата на Украина“ за склучување мир

Еспресо
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека барањата на украинската страна за случување мир се несоодветни, пренесуваат руските медиуми директно од самитот на...
ЕспресоСлајдер

Зеленски во Херсон ја објави подготвеноста на Украина за мир

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски за време на неговата посета на Херсон изјави дека Украина е „подготвена за мир“, пишува Вашингтон пост. На 14 ноември,...
ЛајфстајлРетроСлајдер

(ВИДЕО) ЈА ПЕЕЛЕ СКОРО СИТЕ ПЕЈАЧИ ВО СВЕТОТ: Божиќната песна поради која војната запре на три минути

Еспресо
Можеби најпознатата песна на божиќниот период, „Тивка ноќ, света ноќ“, има  203 година од кога е создадена. Настанала во австрискиот град Оберндорф покрај Салзбург, градот...
UncategorizedВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ДЕСТИНАЦИЈА ЗА БЕГСТВО ОД ГРАДОТ: На прилепски ширден во природа меѓу верверички!

Ј.К.Д
Ако сте во близина на Прилеп, скршнете на само неколку километри од центарот на градот. И веќе сте одвоени од градскиот метеж и обиколени сте...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

„Потребен ми е мир, веќе 40 години живеам во лудница“ – Лепа Брена искрено за односот со Бобо, заработката и стравот кој го доживува

Еспресо
Балканската фолк дива изолацијата ја поминува во својот дом со сопругот Бобо Живоиновиќ и синовите Стефан и Виктор, додека Филип е со своето семејство. –...