6.8 C
Скопје
05:50 - 4 март, 2024

„Никој не ми готви појадок“: Зеленски зборуваше за врската со сопругата за време на војната

Олена и Володимир Зеленски дадоа интервју за американската телевизиска компанија CNN. Во текот на разговорот, водителката ја прашала двојката како  се поддржуваат во толку тешко време. Претседателот на Украина одговори дека ја смета сопругата не само за љубов, туку и за најдобар пријател, извор на енергија.

Володимир исто така се пожали дека не му подготвува појадок:

“Ова е мојата љубов. Ова е мојот најдобар пријател. Ова е мојата енергија. Сакав да одговорам на вашето прашање од самиот почеток, кога Олена кажа како им подготвува појадок за децата наутро, како им подготвува облека. А јас сакав да кажам дека ја немам оваа можност – никој не ми готви појадок.Во тежок период сме“.

Водителката појасни дали овој тежок период е поврзан со тоа што парот сега живее одвоено. Володимир Зеленски одговори потврдно.

Треба да се напомене дека Зеленски изјави за Си-Ен-Ен за актуелната ситуација во Украина.

„Украина не ја започна оваа војна. Но, украинското општество, откако се обедини, покажа пример на единство и отпор. Во интервју за CNN, искрено зборувавме за она што ни дава сила да се разбудиме наутро и нè инспирира да продолжиме понатаму. Не можеме да застанеме. Мораме да ја продолжиме борбата“.

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....