8.8 C
Скопје
08:50 - 10 декември, 2022

Ознака : Крим

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Зеленски изрази подготвеност да разговара за опциите за враќање на Крим со невоени средства

Еспресо
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека не би имал ништо против да ги разгледува и дискутира опциите за припојување на Крим кон земјата со...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Медведев: „НАТО на Крим ќе предизвика Трета светска војна“

Еспресо
Можното пристапување на Украина во НАТО, претставува поголема опасност за Русија во споредба со приемот на Шведска и Финска, смета потпретседателот на рускиот Совет за...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) АЛИНА ПАШ НЕМА ДА НАСТАПИ НА ОВОГОДИНЕШНАТА ЕВРОВИЗИЈА: Претставничката на Унгарија обвинета дека отпатувала на Крим кој е по руска контрола!

М.Р.
Пејачката Алина Паш од Украина нема да настапи на овогодинешната Евровизија. Во соопштението објавено за јавноста таа јасно ставила до знаење дека актуелната сага за...