13:29 - 19 април, 2024

Ознака : буџет

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ДА ЈА РАЗУБАВИТЕ ДНЕВНАТА СОБА СО МАЛКУ ПАРИ: Oдлични трикови иако буџетот ви е ограничен!

М.Р.
Бидејќи дневната соба е местото каде поминуваме најмногу време, сакаме да биде што е можно поубаво и пријатно. Се разбира, често пати имаме мегаломански идеи...
СемејствоСлајдер

СЕМЕЈНИ ПРОБЛЕМИ: Мајка побарала од својата 16-годишна ќерка да плаќа кирија

И. Т.
Анонимна мајка на родителскиот форум „Mumsnet“ си ја „отвори“ душата и раскажа за една расправија во нејзиното семејство. Имено, нејзината ќерка кон крајот на октомври...
Филм и ТВ

Нетфликс потроши повеќе од 100 милиони за маркетинг кампањата на своите филмови во трката за Оскар!

Еспресо
The Wall Street Journal објавил дека филмската компанија Netflix потрошила повеќе од 100 милиони долари за маркетинг на своите филмови во кампањата за Оскарите, кои...