17.8 C
Скопје
06:10 - 13 јуни, 2024

Ознака : домаќинство

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НЕДЕЛА – ден за ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ и ДОМАЌИНСКИ СОВЕТИ: Како старата правосмукалка да ја претворите во нова?

М.Р.
Повеќето домаќинства користат хартиени крпи или бришачи, кои се фабрички завиткани околу цевка од тврд картон, што, се разбира, откако ќе ја потрошиме целата хартија,...
СемејствоСлајдер

СЕМЕЈНИ ПРОБЛЕМИ: Мајка побарала од својата 16-годишна ќерка да плаќа кирија

И. Т.
Анонимна мајка на родителскиот форум „Mumsnet“ си ја „отвори“ душата и раскажа за една расправија во нејзиното семејство. Имено, нејзината ќерка кон крајот на октомври...