3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу…

На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога станува збор за некој мал детаљ, запаметете дека ситните нешта можат да направат голема разлика.

Освен тоа, често не сме свесни дека големите промени воопшто не мораат да чинат многу.

Ви претставуваме 3 трендови за уредување на ентериерот кои на секој дом ќе му подарат сосема нов изглед!

Сина боја

View this post on Instagram

So sunny and calm in here yesterday, though it was a busy day prepping for our little mans super hero party later today. Can’t believe that he is going to be turning 4 next week. Fun and magic ahead of us this afternoon with 26 little ones partying hard! It’s the first party we have ever done away from home and I have to admit despite loving to host, it feels a lot more relaxed already! Happy Sunday! . . . . #frontroomdecor #sittingroomdesign #gallerywall #sittingroomdecor #bluewalls #blueroom #pinksofa #winterlight #interiordesign #interiorstyling #colourpop #apartmenttherapy #housebeautiful #farrowandball #marieclairemaison #sodomino #myhomevibe #interior4inspo #victorianhouse #cosystyling #styletheclutter #myhousethismonth #seekinspirecreate #cockapoo #inmydomaine #howihome #hyggehome #myinteriorstyle #homedecor #homedesign

A post shared by Family House Style & Tweaks (@styletheclutter) on

Кралски сината боја е тренд на годината во секоја смисла, од облека до детали во домот. Доколку сте планирале да бојадисувате, осмелете се барем еден ѕид да го обоите во оваа впечатлива боја или пак внесете ја преку завесите, теписите или други впечатливи предмети.

Мега тапети

Сега апсолутен хит се џиновските тапети кои покриваат еден цел ѕид, а со изгледот потсетуваат на фотографија. На вас ви останува само да ја изберете најубавата и просторијата целосно ќе се трансформира во секунда.

Урбана џунгла во дневната соба

Сега имате уште еден изговор во куќата да „натрупате“ различни билки – тоа е во мода.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

(ВИДЕО) СЕВЕРИНА Е БЕСТРАШНА: Ми рекоа дека тоа можело да ме убие

И. Т.

ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА ГО ПРЕКИНА МОЛКОТ: Прозборе за естетската процедура што го уништи нејзиниот изглед и кариера

И. Т.

(ФОТО) ЛОКУМЧИЊА: Никогаш толку секси – Меган Фокс и Кортни Кардашијан

Еспресо

(ФОТО) КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА: Кејт Мидлтон блесна во бела комбинација воодушевувајќи ја светската јавност

И. Т.

РАЗГОВОР СО АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВСКИ, ПОБЕДНИК НА МАКФЕСТ 2021: Кога ме повикаа на сцената помислив дека ја добив наградата за дебитант!

Кате Божиновска
Се вчитува....