Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Пејачката, актерка и модна дизајнерка Џесика Симпсон (39) одлучи да ја раскаже својата животна приказна во момарите кои ги нарече „Отворена книга“.

Мегу останатото, таа во својата книга признава и дека долг период претерувала со алкохолот, па дури и се случило и да не може да ги облече своите деца во костимите за Ноќта на вештерките.

Тој ден, како што вели во книгата, првата чаша ја испила во 7:30 наутро, но продолжила да пие цел ден. Подоцна во текот на денот, додека децата сакале да ги облечат костимите, нејзиниот сопруг Ерик Џонсон ја прашал дали може да му помогне да ги облече.

„Ми беше срам што ме гледаат во таква состојба. Срам ми е и да признаам дека не се сеќавам ниту кој тогаш ги облече во костимите“, признава Џесика.

Таа ноќ Џесика испила таблеа за спиење и се пробудила следното утро, обидувајќи се да ги избегне своите деца.

„Спиев, се плашев дека ќе ги видам, дека ги изневерив. Се криев додека не заминаа од домот, а потоа повторно почнав да пијам“, раскажува таа.

Наеднаш се освестила и одлучила да побара помош од семејството и пријателите.

Заминала на лекување и психолог два пати неделно, процесот бил долг и тежок но тоа имала целосна поддршка од семејството и пријателите.

Неизмерно се кае што била слаб карактер и излезот го барала во алкохолот, но вели дека сега ова со гордост го пишува, бидејќи се надева дека ќе му помогне и на некој друг.

Слични објави

Не е фатаморгана: Бујната Деми ја подигнува температурата и во пустина (ФОТО)

Igor

Мусака каква што досега не сте пробале – необична, а превкусна

Igor

Една од најубавите актерки Мила Јовович во непрепознатливо издание (ФОТО)

Еспресо

Хари повторно на удар на медиумите: Меган му зборува, тој ја игнорира (ВИДЕО)

Igor

Меланија Трамп во една од најпосакуваните бои на сезоната: Совршена опуштена комбинација за пролетта (фото)

Igor

ГО НЕМАШЕ 2 МЕСЕЦА: Ова е првата објава на Сергеј по апсењето на Боки 13

Igor

Остави Коментар

три × 4 =

Слични објави

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат

Најскапиот парфем во светот чини 1.295 милиони долари

Igor

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Еспресо

Ќерката на Цеца без грам шминка, скапа гардероба и гламур направи НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО!

Igor

Грците со пофални зборови за Тамара

Igor

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Igor