Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Фотоагенцијата „Splash News an Picture Agency“ одлучила да ја тужи Лопез поради користење на авторски права. Латино дивата пред две години објавила една од фотографиите на агенцијата на својот Инстаграм профил на стори без нивна дозвола.

Станува збор за фотографија на која Џеј Ло и нејзиниот вереник Алекс одат по улиците на Њујорк. Според тужбата поднесена од американскиот сојузен суд во Калифорнија, Лопез никогаш не добила дозвола од агенцијата да ја објави таа фотографија.

„Тужителот никогаш не ја дал фотографијата на Лопез на користење. Џенифер Лопез бев дозвола или пак некој кој објавува на нејзиниот профил, ја копирал фотографијата и ја објавил на нејзиниот официјален профил на Инстаграм во 2017-та година“ – стои во соопштението.

View this post on Instagram

Blushing 💕 @sally_lapointe #selfie

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Со оглед на тоа што оттогаш поминале две години, од агенцијата тврдат дека тогаш ја предупредиле Џеј Ло и нејзините менаџери, но тоа тие не го сфатиле сериозно.

Од агенцијата бараат 150.000 долари отштета и забрана за Лопез и нејзиниот тим повторно да ја објават таа фотографија.

View this post on Instagram

St.Tropez 2019 ☀️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Слични објави

Згодната мама позираше: Многумина се уверени дека на фотографијата е целосно гола (ФОТО)

Igor

НЕ ИМ СЕ ГУБИ ВРЕМЕ ВО ТАГУВАЊЕ: Овие 3 знаци најбрзо закрепнуваат од раскинување

Igor

Испливаа жешки детали од љубовниот живот на Бекамови

Еспресо

Секси и тренди: Погледнете како ќе изгледа пејачката Теа Трајковска во нејзиниот најнов видеоспот! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЖИВОТНА ДРАМА НА ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Ѝ се слошило и го изгубила видот

Igor

ЗА ДОБРО УТРО: Пенеста торта со кафе (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

4 × 4 =

Слични објави

Лени Кравиц доаѓа во Скопје со десет камиони звук и светло

Igor

Погледнете кога ќе биде погребан Коби, неговата ќерка и останатите загинати од хеликоптерската несреќа!

Васко Спасоски

Ова се 10 животни лекции на кои нè научи филмот „Кум“

Еспресо

Пејачката со прекрасно видео го откри полот на бебето! Конфетите се разлетаа, а таа скокаше од среќа (ВИДЕО)

Еспресо

Почина свршеникот обвинет за смртта на ќерката на Витни Хјустон!

Слободен Печат

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Igor