33 C
Скопје
16:32 - 25 јуни, 2024

Ознака : Бејби Лазања

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо
Марко Пуришиќ, кој на јавноста ѝ се претстави како Бејби Лазања, важеше за фаворит за победа на Евровизија уште од моментот кога ја освои хрватската...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Љубовната приказна на Бејби Лазања е како модерна бајка: „Мислев дека никогаш нема да ми се јави“

еспресо
Марко Пуришиќ, попознат како Бејби Лазања, ја претставуваше Хрватска на Евровизија во Шведска, каде го освои второто место и ја воодушеви европската публика со песната...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Тоа не се мали пари…“: Се огласи директорот на хрватската болница во која Бејби Лазања сака да донира пари

Еспресо
Иако, хрватската влада одлучи да му даде парична награда од 50.000 евра на Бејби Лазања за освоеното второ место на Евровизија, евровизискиот претставник рече дека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Бејби Лазања: Не можам да ги прифатам 50.000 евра, го замолувам Пленковиќ да ги донира тие пари

jasmina.kantardzieva
Бејби Лазања се огласи откако хрватската влада одлучи да му даде 50.000 евра како награда. Евровизискиот претставник на социјалната мрежа Икс, поранешен Твитер, ѝ се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Донесена одлука на хрватската Влада: Еве колку пари добива Бејби Лазања, голема сума!

еспресо
Бејби Лазања, годинешниот претставник на Хрватска на Евровизија кој се пласираше на второто место, од државата ќе добие парична награда во вредност од 50 илјади...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Бејби Лазања една од точките на состанокот на Владата: Со колку пари ќе го наградат хрватскиот претставник на Евровизија?

еспресо
Техничката влада на Хрватска денеска на утринска седница со 12 точки на дневен ред, ќе одлучува и за предлог одлуката за доделување парична награда на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бејби Лазања влезе на британската топ листа: Само еден хрватски уметник успеал во тоа

еспресо
Марко Пуришиќ, попознат под псевдонимот Бејби Лазања, кој настапи како претставник на Хрватска на Евровизија со песната „Рим Тим Таги Дим“, доживеа уште еден голем...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Бејби Лазања бил замена: Случајно станал дел од хрватска евровизија и победил!

еспресо
Хрватскиот евовизиски претставник Бејби Лазања, односно Марко Пуришиќ се пласираше на второто место во финалето на Евровизија. Може да се каже дека Балканот се гордее...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Го пречекаа како херој! Еуфоричен дочек на Бејби Лазања во Загреб, река од илјадници луѓе

Еспресо
Хрватскиот претставник на Евровизија Марко Пуришиќ познат како Бејби Лазања се појави на плоштадот Бан Јосип Јелачиќ во Загреб каде го чекаа неколку илјади луѓе....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бејби Лазања го критикуваат поради знакот што го покажа на Евровизија: Откриено што се крие зад сето тоа

Еспресо
Финалето на Евровизија 2024 се одржува вечерва во Малме, Шведска, а главен фаворит е хрватскиот претставник Бејби Лазања со песната „Rim Tim Tagi Dim“. Бејби...