20.8 C
Скопје
19:41 - 29 мај, 2024

Бејби Лазања бил замена: Случајно станал дел од хрватска евровизија и победил!

Хрватскиот евовизиски претставник Бејби Лазања, односно Марко Пуришиќ се пласираше на второто место во финалето на Евровизија. Може да се каже дека Балканот се гордее што токму тој го освои тоа второ место, иако многумина сметаат дека тој ја заслужи победата, бидејќи од почетокот беше фаворит.

Претставникот на Швајцарија Немо Метлер го освои првото место во финалето на „Евровизија 2024“. Во фотофинишот на натпреварувањето, Немо беше на второто место на обложувалниците, а по гласањето сепак успеа да дојде до првото место.

Српската претставничка Теја Дора го освои 17-то место со песната „Лила рамонда“ и истакна дека е задоволна.

Интересен е податокот дека Бејби Лазања случајно дошол на хрватскиот натпревар за песна за Евровизија, Дора. Имено, хрватската пејачка Жижа се повлекла од натпреварувањето, а на нејзино место дошол Марко, односно Бејби Лазања кој го воодушеви светот.

Жижа реши да му се заблагодари на Марко, па на својот Инстаграм профил со побавно темпо ја сподели неговата песна „Рим тим таги дим“.

Пејачката во една од своите објави напиша:

„Ова не е случајно…ова е запишано некаде во ѕвездите…Ова очигледно мораше да се случи. Уште е поневеројатно од моја перспектива зашто знам колку ситуации требаше да се средат, да можам барем тоа некако да ви го опишам, но и покрај тоа, Марко, тоа што ти беше резерва требаше токму така да биде! Има ли подобра приказна од тоа? Филмски. Тоа е само доказ дека кога некому нешто му е судено, ќе го најде патот!“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZSΛ ZSΛ (@zsazsa_music)

(Фото) Победникот на Евровизија го ископира стајлингот на Јелена Карлеуша: „Е па крај!“

 

Слични објави

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо

Српскиот патријарх го прими Никола Роквиќ: „Многу сум среќен што во нашата нација има поединци како него“

Еспресо
Се вчитува....