24.8 C
Скопје
12:18 - 30 мај, 2024

(Фото) Бејби Лазања: Не можам да ги прифатам 50.000 евра, го замолувам Пленковиќ да ги донира тие пари

Бејби Лазања се огласи откако хрватската влада одлучи да му даде 50.000 евра како награда.

Евровизискиот претставник на социјалната мрежа Икс, поранешен Твитер, ѝ се заблагодари на хрватската влада за паричната награда, додавајќи дека сепак не може да ја прими и дека за тоа постојат многу причини.

 


„Ѝ благодарам на хрватската влада за паричната награда од 50.000 евра, но тие пари не можам да ги прифатам. Би можел да наведам многу причини зошто, но првата најважна е дека постојат многу други поединци и организации на кои овие пари далеку повеќе ќе им помогнат“, рекол Бејби Лазања и го замолил Пленковиќ во име на хрватската влада и во негово сопствено име да ги донира средствата на Заводот за детска онкологија.

„По овој пат го молам господинот Пленковиќ“, рекол Бејби Лазања, во негово име и во име на хрватската влада да донира 25.000 евра на Заводот за детска онкологија и хематологија со дневната болница „Младен Ќепулиќ“.

„Понатаму, другите 25.000 евра би сакал да ги донирам на Заводот за педијатриска онкологија и трансплантација на крвотворни матични клетки КБЦ Загреб“, рекол Бејби Лазања, а неговите следбеници и обожаватели воодушевено го поздравија неговиот гест.

 

 

Слични објави

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо

Астропрогноза за четврток, 30 мај: За рибите пријатно изненадување, за близнаците зголемување на платата

еспресо

Два хороскопски знаци на крајот на мај горко ќе плачат: Еве кој се најде на „црната листа“

еспресо
Се вчитува....