24.8 C
Скопје
13:16 - 25 мај, 2024

(Видео) Го пречекаа како херој! Еуфоричен дочек на Бејби Лазања во Загреб, река од илјадници луѓе

Хрватскиот претставник на Евровизија Марко Пуришиќ познат како Бејби Лазања се појави на плоштадот Бан Јосип Јелачиќ во Загреб каде го чекаа неколку илјади луѓе. Пејачот денеска ја напушти Шведска, а судејќи според видеата од социјалните мрежи, во Хрватска го дочека вистински спектакл.


Колку се воодушевени од неговата изведба и песната „Рим Тим Таги Дим“ потврдува и тоа што сите ја пееја наглас и се радуваа со него.

 

Кога се искачи на сцената, Марко не можеше да поверува што гледа.

– Очекував 20-тина луѓе на аеродромот и тоа е тоа – рече тој, а насобраната публика не престанаа да врескаат. Глетката целосно го разнежни, порада што се расплака.

Насобраната маса луѓе упорно извикуваше еден збор – победа!

 


Хрватскиот претставник потоа двапати ја испеа песната со која го освои второто место на Евровизија.

ХРТ јавува дека на плоштадот Бан Јелачиќ е и хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ.

 

Да потсетиме, по заминувањето од шведскиот град Малме, пејачот се огласи на својот инстаграм-профил.

– Наскоро заминуваме, само сакам да им се заблагодарам на сите. Кога ќе слетаме, ќе бидеме со хрватските навивачи. Нема да можам да ви се заблагодарам соодветно, но… – рекол тој.

Бејби Лазања изјави дека е горд на својот успех, особено затоа што доби најмногу гласови од публиката.

Слични објави

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо

Неделен хороскоп (од 27 мај до 2 јуни): Вистински момент за Близнаците, промени за Девиците, добра вест за Јарците…

еспресо

(Фото) Никола Роквиќ нападнат поради срамни изјави од минатото: „Човек има право да се промени“

еспресо

Астропрогноза за сабота, 25 мај: Убедливост за биковите, привлечност за стрелците

еспресо

Среќен викенд: Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во сабота и недела

еспресо

Нетфликс забрани прашања за Бен Афлек: Џенифер Лопез во промотивна турнеја на филмот „Атлас“

еспресо
Се вчитува....