18.8 C
Скопје
22:34 - 19 мај, 2024

(Фото) Се ожени актерот Сергеј Трифуновиќ: Невеста како од бајките

Актерот Сергеј Трифуновиќ неодамна ја запроси својата две децении помлада девојка Исидора Мијановиќ, а денес, на 12 мај, се венчаа и кажаа „да“ пред Бога, пренесува српски Телеграф.

Тие направија венчавка во црква и по тој повод организираа ручек за семејството и најблиските.

Исидора блескаше во венчаница од тантела со цветни детали, а имаше и превез на главата.

Се појави првата фотографија од венчавката, а како изгледа Исидора погледнете во продолжение.

инстаграм

Исидора неодамна наполнила 28 години, а голема свадба планираат во текот на годината.

Слични објави

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо
Се вчитува....