17.8 C
Скопје
04:53 - 20 мај, 2024

Донесена одлука на хрватската Влада: Еве колку пари добива Бејби Лазања, голема сума!

Бејби Лазања, годинешниот претставник на Хрватска на Евровизија кој се пласираше на второто место, од државата ќе добие парична награда во вредност од 50 илјади евра.

Оваа одлука е донесена утрово од страна на техничката Влада на Хрватска.

– Искрени честитки до Марко Пуришиќ, чие уметничко име е Бејби Лазања, за неговиот фасцинантен успех на Евровизија, каде освои најголем број гласови од публиката, а се најде на второто место во целина. Тоа е најголемиот успех на независна Хрватска од настапот на групата Рива. Му благодариме на Загреб за прекрасниот пречек и на Умаг, тие беа навистина прекрасни глетки за успехот на еден млад човек и навистина му посакуваме многу, многу успех во неговата понатамошна работа – рече техничкиот премиер Андреј Пленковиќ утрово на 306. седница на Владата на Р Хрватска, пренесуваат хрватските медиуми.

Бејби Лазања една од точките на состанокот на Владата: Со колку пари ќе го наградат хрватскиот претставник на Евровизија?

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....