24.8 C
Скопје
09:09 - 24 јуни, 2024

Ознака : жарко лаушевиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Никој да не пуштил солза, Жарко ќе се налути“: Комеморација за Лаушевиќ во Југословенскиот драмски театар

Еспресо
Комемоерацијата по повод смртта на актерот Жарко Лаушевиќ, кој почина на 15 ноември, се одржа денеска во Југословенскиот драмски театар во Белград. Колегите и пријателите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Пријател на Жарко Лаушевиќ ги откри деталите од неговата битка со болеста: „Раочаран сум од медицината“

Еспресо
Актерот Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст откако ја загуби битката со кратка, но многу тешка болест. По веста за неговата смрт, многу актери се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Вака Жарко Лаушевиќ зборуваше за средбата со мајка си по 13 години: Беше тешко болна, но она што го кажа ги остави сите без зборови

Еспресо
„Таа веќе беше тешко болна кога се подготвуваше да се сретне со мене во 2013 година, по многу години. Не можеа, така мислеа, да сметаат...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е сопругата на Жарко Лаушевиќ: Судбинска средба по повеќе години разделба

Еспресо
По кратко и тешко боледување вчера почина познатиот актер Жарко Лаушевиќ.   View this post on Instagram   A post shared by Suzana 32♌️ (@an_artist_of_life)...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Тој поглед…“: Андрија Милошевиќ со емотивно збогување од Жарко Лаушевиќ

Еспресо
Веста за ненадејната смрт на српскиот актер Жарко Лаушевиќ го растажи целиот регион. Пораки за последно збогум пристигнуваат од сите страни – од блиските пријатели...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Писмото од Лаушевиќ испратено до сопругата од затвор ја кине душата: Сè уште сум тука и ќе те сакам како куче

Еспресо
Актерот Жарко Лаушевиќ почина денеска на 63-годишна возраст. Зад себе остави прекрасна кариера, но и семејство – сопругата Анита и родителите Душан, Асја и Јана....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Најубави цитати од Жарко Лаушевиќ: „Не е ова лошо време, ова сме лоши ние…“

Еспресо
На 63-годишна возраст денеска почина познатиот српски актер Жарко Лаушевиќ. На почетокот на октомври тој за прв пат се појави во јавноста по третманот. Беше...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Почина српскиот актер Жарко Лаушевиќ

Еспресо
Еден од најпознатите актери во регионот, Жарко Лаушевиќ (63) почина денеска по кратко и тешко боледување. Тажната вест ја соопшти неговата сопруга Анита Лаушевиќ со кратко...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Го молам Господ да најде сила и да победи“: Позната состојбата на Жарко Лаушевиќ откако заврши во болница

Еспресо
Актерот Жарко Лаушевиќ неодамна поради проблеми со белите дробови заврши во болницата во „Бежанијска коса“, а по неколку дена беше пуштен на домашно лекување. Режисерот...