Ознака : печени

Гастро марифети

Вкусни, одлични, крцкави печени компири со лук и рузмарин

Igor
Печените компири се одличен прилог за месните јадења или оние од риба, а со лесна салата може да се претворат и во главно јадење на...
Гастро марифети

Малку поинакви печени компирчиња – Почувствувајте го нивниот киселкаст вкус

Igor
Овие печени компирчиња имаат интензивен, но специфично интересен вкус кој на многумина ќе им се допадне. Пробајте ги задолжително, нема да зажалите. Потребни состојки: –...
Гастро марифети

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Igor
Направете го овој превкусен рецепт и израдувајте ги домашните, убедени сме дека сите ќе уживаат во супервкусот на овие полнети печени компири со фил од...