Ознака : усни

Секојдневие

Ова е водечкиот мејкап тренд оваа зима – Дали сте доволно смели да го пробате?

Еспресо
Ви претставуваме уште еден тренд во шминкањето кој ги наведе познатите жени во Холивуд апсолутно да полудат по него... Модата се врти во круг, а...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Тамара Тодевска се избоцка: Познатата пејачка си ја зголеми устата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пејачката Тамара Тодевска (35) постојано прави промени на себе, независно дали станува збор за нејзината фризура, шминка, гардероба таа отсекогаш знаела да ги изненади своите...
Здрави навики

Заборавете на силиконите: Трик за природни и задебелени усни

Еспресо
Голем број девојки денес се подложени на пластични операции и зафати, инјектираат хијалуронска киселина и филери… Но, не мора да потрошите илјадници евра за силикони...
Лајфстајл Сцена

СОРАЈА ГИ ВАДИ СИЛИКОНИТЕ: Причината за таквата одлука ќе ве запрепасти

Igor
Старлетата Сораја која е позната по својот пластичен изглед донела малку поинаква одлука. Имено, таа сака да му се врати на природниот изглед, да го...
Секојдневие

Во два потега до заводлив изглед: Мејкап трик за визуелно пополни усни! (ВИДЕО)

Igor
Со помош на овој трик ќе постигнете поголем волумен на усните за само една минута… Основниот трик е во негувањето на усните. За било кој...
Секојдневие

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor
Нашиот надворешен изглед, во кој спаѓаат изборот на облека, фризурата, носењето шминка или не, бојата на косата и слични параметри, многу често зборува и за...
Лајфстајл Сцена

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Igor
Несекојдневниот однос на принцот Хари и војвотката од Сасекс го забележа камерата на неодамна одржаната свеченост во Бекингемската палата. Имено, познатиот кралски пар го снимила...
Секојдневие

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor
Еден од најпопуларните трикови за полни усни е нивното исцртување со моливче, потоа нанесување кармин и негово потенцирање со сјај за усни. Но, дали сте...
Секојдневие

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Igor
Направите сами сјај за усни со чија помош вашите усни ќе изгледаат неодоливо во било кој период од годината. Освен тоа, овој сјај е совршеното...
Здрави навики

Имате проблем со суви усни? Едноставен трик како да ги сокриете зад карминот!

Igor
Усните се сметаат како сензуален дел од телото, па нивното нагласување може да направи жените да изгледаат попривлечно за спротивниот пол. Но, што кога ќе...