23.8 C
Скопје
08:36 - 24 јуни, 2024

Ознака : домашните

Дестинации и Дегустации

Израдувајте ги денес домашните – Цимет штрудли со смокви

Еспресо
Состојки: 300 грама брашно 170 грама маргарин што претходно бил на собна температура 100 грама шеќер 50 грама мед 1 лажичка сода-бикарбона малку сол малку...
Дестинации и Дегустации

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor
Култните наполитанки се десерт од нашето детство, кои беа задолжителни во секој дом. Сигурно ги паметите домашните наполитанки на вашите мајки и баби, кои никако...
Секојдневие

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со БОГАТ фил од ЈАГОДИ (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно.   Состојки: 200 грама путер (собра температура) 120 грама...