Ознака : израдувајте

Гастро марифети

Израдувајте ги денес домашните – Цимет штрудли со смокви

Еспресо
Состојки: 300 грама брашно 170 грама маргарин што претходно бил на собна температура 100 грама шеќер 50 грама мед 1 лажичка сода-бикарбона малку сол малку...
Гастро марифети

Израдувајте ги најмилите – Банана торта во чаша

Igor
Витамините од овошјето и слаткиот вкус на тортата се најдобра комбинација. Ви предлагаме банана тортичка во чаша која мошне лесно и брзо ќе ја подготвите...