3.8 C
Скопје
04:34 - 21 април, 2024

Ознака : печат

Секојдневие

Од плакарот на Анита: Фејк шуи

Еспресо
Фенг шуи? Па јас досега сум живеела според фејк шуи (земја-воздух), не знам ни како сум преживеала со олку прекршоци… Знаете за она фенг шуи...
Дестинации и Дегустации

Вкусни крофни кои се печат во рерна (РЕЦЕПТ)

Igor
Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во длабоко масло. Со цел да ги одбегнат маснотиите, некои ја претпочитаат оваа поздрава верзија која е многу лесна...