36.8 C
Скопје
16:41 - 18 јуни, 2024

Ознака : кајсии

Дестинации и Дегустации

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно вкусни!

Еспресо
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...
Дестинации и Дегустации

Рецепт за највкусниот џем од кајсии

Igor
Сезоната на кајсии е тука, па ова овошје треба да се искористи за подготовка на овој превкусен џем во чиј вкус ќе уживате во текот...