7.8 C
Скопје
05:12 - 28 февруари, 2024

(Фото) Какво украсување и колку многу светкави елки! Бесна божиќна забава на Ким Кардашијан: Ѕирнете во луксузната атмосфера

Ким Кардашијан ги покажа фотографиите од божиќната забава која ја приреди на својот имот на Хajден Хилс. Таа ги потсети гостите за свесното консумирање и ги замоли да изберат облека од старите колекции. Така, Норт Вест за оваа прилика избра легендарно парче од гардеробата на нејзиниот татко Канје – светкава јакна, во која тој се појави на црвениот тепих на Мет Гала 2016. Норт ја дополни комбинацијата со бели панталони, масивен сребрен ѓердан и елегантни чевли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

„Знаете, Норт бараше низ архивите за да ја избере јакната Balmain на нејзиниот татко“, напиша Ким покрај фотографијата од забавата.

Ким за оваа прилика носеше винтиџ син фустан на Mugler од 1997 година со крзно. Ѕвездата, исто така, им вети на фановите дека ќе има посебен пост за нејзиниот фустан, кој го нарече еден од нејзините омилени архивски изгледи од покојниот Тиери Муглер. Синовите на Ким, Сент (8) и Псалм носеа целосно црни модни избори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

На настанот присуствуваа и Парис Хилтон, Кајли Џенер, Тимоти Шаламе, Кендал Џенер, Кортни Кардашијан и други познати личности.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....