7.8 C
Скопје
20:50 - 20 февруари, 2024

Северина им честита Божиќ на православните верници: Со цитат на патријархот Павле

Хрватската пејачка Северина упати божиќна честитка до сите Срби и верници од православна вероисповед, цитирајќи ги зборовите на покојниот патријарх Павле.

Таа се обрати преку „стори“ на својот Инстаграм профил и го посака следново:

„Им посакувам на сите верници на православната вероисповед среќен Божиќ“.

Потоа таа ги сподели зборовите на патријархот Павле.

„Човек не може да го избере времето во кое ќе се роди и живее. Не зависи од него од кој родители или од која нација ќе се роди, туку од него зависи како ќе постапи во дадено време: дали како човек или како нечовек, без разлика од која нација е и од кои родители“ – цитираше таа.

Да потсетиме, Северина неодамна на плоштадот во Котор ја отпеа бројката „Иванова корита“ и им порача на Црногорците: „Не ја давајте ја Црна Гора“, со што предизвика лавина критики и реакции.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....