7.8 C
Скопје
20:44 - 20 февруари, 2024

„Сања“ и денес е хит: Почина фронтменот на бендот „Алиса“, Мирослав Живановиќ Пиле

Денеска почина фронтменот на популарната југословенска рок група Алиса, Мирослав Живановиќ Пиле.

Тапанарот на бендот Предраг Пеѓа Цветковиќ ја сподели веста за неговата смрт на својот Фејсбук профил, а малку подоцна истата порака беше објавена и на официјалната Фејсбук страница на бендот.

Драги пријатели, со голема тага ве известувам дека денеска почина мојот пријател, брат и водач на нашиот бенд „Алиса“, Мирослав Живановиќ – Пиле. Почивај во мир пријателе со твојот ангелски глас, достоен за небесниот свод “, напиша Цветковиќ.

Според српските медиуми, причината за смртта сè уште е непозната.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....