9.8 C
Скопје
22:56 - 3 март, 2024

Хаос во Утринска: Гостин ја прекори Јована Јеремиќ, таа жестоко го нападна

Водителката Јована Јеремиќ му одбруси во живо во утринската програма на гостинот затоа што тој ѝ рече дека би било во ред ако некој од интервјуираните може да се слушне, а не само таа.

„А што ти, ја преземаш мојата улога? Остави го тоа, јас тоа не го сакам. Инаку, не сакам. Сугерирање во водителство кому и кога ќе му дадам збор, кое прашање ќе го поставам… На телевизија сум од 14 години, а сега имам 33 – рече Јована.

„Се извинувам, нема веќе“, порача гостинот.

„Јас сум за толку години на телевизија проживеала програми повеќе отколку што еден човек може да живее во живот. Ете, вреувајте ми. Кога се ќе се собере. Поради тоа, немојте мене да ми сугерирате. Имае други водителки на кои тоа им теба, кои се веќе на апарати со рејтинзите. Оставете ја вие Јована Јеремиќ, а сега продолжи што сакаше да кажеш“, му одбруси Јована.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....