20.8 C
Скопје
06:48 - 24 септември, 2023

Едноставна елеганција: Брижит Макрон во темно сино издание зачинето со нараквица (ФОТО)

Првата дама на Франција уште еднаш покажа дека нема намера да отстапи од својот стил на облекување.

Брижит Макрон (66) го посети заедно со сопругот и претседател на Франција Емануел Макрон, кампот на женската фудбалска репрезентација, а нејзниот децентен аутфит за оваа прилика привлече големо внимание.

profimedia

Првата дама на Франција се појави на дружењето во многу едноставен краток темносин фустан со рамен крој и долги ракави.

Стајлингот го надополни со темносини салонки со потписот на Луј Витон, а и кај торбичката со иста нијанса и остана верна на познатата модна куќа. Од модни додатоци избра ненаметлива црвена нараквица.

profimedia

Брижит остана верна на својот препознатлив стил на облекување, односно едноставни комбинации со доза на елеганција.

Иако често пати е критикувана за своето облекување, Брижит не се откажува од својот стил, односно едноставната елеганција.

profimedia

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....