Ознака : Кирк Даглас

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Иако зборувал дека е комплицирана и тешка, ја сакал до последниот ден: Нивната љубов ни смртта не ја згасна!

Еспресо
Кирк Даглас одиграл некои од најславните улоги во историјата на кинематографијата, а починал во 104. година од животот. За неговата долговечност наведувал дека е заслужен...
Филм и ТВ

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

Еспресо
На Инстаграм профилот на милијардерот и некогашен градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, објавен е говорот на славниот актер Мајкл Даглас, во кој тој ги открива...
Филм и ТВ

Погребан Кирк Даглас: Синот Мајкл и Кетрин Зета Џонс го испратија легендарниот актер на вечен починок (ФОТО)

Еспресо
Познатиот американски актер Кирк Даглас вчера беше погребан во Лос Анџелес, два дена откако почина на 104-годишна возраст. Според „Фокс њуз“, Даглас во неговиот вечен...
Филм и ТВ

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо
Ленгендарниот актер од холивуд, Кирк Даглас, почина во својата 103-та година, а многумина сега се присетуваат на занимливостите од животот на актерот, како што е...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ретко кој го видел ова: Кирк Даглас дели училишен прибор во 1947 година во Егејска Македонија (ФОТО)

Васко Спасоски
За талентот за глума на легендарниот Кирк Даглас не треба да се збороува многу, но сигурни сме дека малкумина од вас знаат за хуманитарните дела...