34.8 C
Скопје
15:53 - 24 јуни, 2024

Братот на принцезата Дијана – Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

дијана принцеза

Чарлс Спенсер, братот на принцезата Дијана, отворено изрази незадоволство откако погледнал само една епизода од популарната серија „Круна“. Тој тврди дека љубителите на оваа серија траба да знаат дека „Круна“ е фикција.
Имено, серијата „Круна“ ги следи интригите на британското кралско семејство низ историјата, а во четвртата сезона се базира на ерата на никогаш прежалената принцеза Дијана.
За многумина ова е дел од серијата кој најмногу го очекуваа, а изгледа дека токму тој му зададе најмногу главоболка на кралското семејство.

Фото: EPA/LASZLO VARGA


Монархијата е лута најмногу поради тоа на кој начин е претставен принцот Чарлс, а сега и братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер отворено зборуваше за своите импресии.

Братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер, Фото: Инстаграм


„Серијата главно се држи до фактите, но оние важните делчиња измеѓу не се факти. Продуцентите ме прашаа може ли да снимаат во нашиот семеен дом, но не го одобрив тоа. Ме загрижува тоа што луѓето гледајќи ја серијата забораваат дека сето тоа е фикција. Дел од публиката ја доживува серијата како лекција од историјата, но таа не е тоа и моја должност е да предупредам на тоа“, изјави братот на починатата принцеза Дијана.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....