24.8 C
Скопје
15:06 - 30 мај, 2024

Ознака : твит

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ПИСАТЕЛОТ ПАУЛО КОЕЛЈО ПРЕДВИЗИКА БУРА РЕАКЦИИ: „Украинската криза е пригоден изговор за русофобија“

jasmina.kantardzieva
Бразилскиот писател Пауло Коелјо во саботата истакна дека кризата во Украина се користи како изговор за распространување на антируските чувства. „Украинската криза е пригоден изговор...
СветСлајдерСцена

Погрешниот твит на кралицата Елизабета Втора беше избришан за шест минути, но сепак брзо го обиколи светот

Еспресо
На официјалниот твитер-профил на Кралицата Елизабета и членовите на кралското семјество денеска се појави необична објава. „Благодарам“, пишуваше во објавата на кралицата Елизабета Втора на...