Ознака : рокенролот

Свет Слајдер Сцена

Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот наполни 81 година

Еспресо
Кралицата на рокенролот, Тина Тарнер, вчера (26.11.2020) наполни 81 година. Освен што има неверојатни вокални способности, таа поседува енергија со која зрачи секогаш кога ќе...