ВИДЕО: Поп кралицата Мадона среќна во друштво на сите свои наследници

Она за што јавноста но и самата Мадона ретко го гледа е собир на Мадона со сите нејзини деца под ист покрив. Меѓутоа, токму тоа и успеа за празикот Данот на благодарноста, кога таа се пофали со семеен собир забележан преку фотографии и видео за паметење.

Глетката на Мадона во друштво на 24-годишната ќерка Лурдс, 15-годишниот син Дејвид Банд, осумгодишните Стела И Естер, 20-годишниот Роко и 14-годишната Мери Џејмс всушност воодушеви повеќе од 500 илјади луѓе на Инстаграм.

Популарната 62-годишна пејачка создаде видео од целото семејство кое го објави и во кое покажа дека не ја крие среќата што сите нејзини наследници, двете деца од поранешните бракови и остантите посвоени, успеала да ги собере под ист покрив заедно да го помнат Денот на благодарноста.

Фото: Инстаграм

Сите заедно беа свечено дотерани. Машките членови на семејството позирааа во одела, додека женските членови носеа фустани. Мадона за ова драго семејно случување избра темно сребрен фустан.

Слични објави

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора сакаше да го покаже зајдисонцето, но сите гледаа што ѝ пишува на маичката! (ФОТО)

Васко Спасоски

5 симптоми кои се припишуваат на загадувањето на воздухот, а всушност се показател на нешто друго

Васко Спасоски

Хороскоп за 20 јули, понеделник – Размислувајте позитивно и позитивните работи сами ќе дојдат кон вас!

Еспресо

ФОТО | Тијана Дапчевиќ: Во 1997 година немаше фотошоп, но се живееше без стрес!

Васко Спасоски

„Егзит“ е првиот фестивал што продава билети со биткоин

ЕСПРЕСО

Остави Коментар