28.4 C
Скопје
17:02 - 25 јуни, 2024

Ознака : раста

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Раста за новото момче на Ана Николиќ: Пејачката постојано објавува заеднички фотографии, а еве што мисли бившиот маж

Еспресо
Раперот Стефан Ѓуриќ Раста неодамна имаше турбулентен период со поранешната сопруга Ана Николиќ. Поранешните сопружници јавно се караа, објавувајќи приватна кореспонденција на социјалните мрежи. Сега...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Огномет и шампањ: Раста изнајми луксузен брод и приреди специјално изненадување за девојката

Еспресо
Раперот Стефан Ѓуриќ Раста и приреди неверојатно изненадување на својата 12 години помлада девојка Марија Балабан на брод што го изнајмил само за нив двајца....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Раста пуштен од болница на домашно лекување: А дома, изненадување!

еспресо
По хоспитализацијата и операцијата на ‘рбетот, Стефан Ѓуриќ Раста сега е пуштен од болница и се опоравува во својот дом во Врачар. Познатиот рапер Стефан...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Раста има посебен гостин во болница: Не сака да се експонира

еспресо
Раперот Стефан Ѓуриќ Раста беше хоспитализиран пред три дена, а вчера беше опериран. Поради неподносливи болки во ‘рбетот Раста е хоспитализиран и опериран. Операцијата поминала...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Раста успешно опериран! Српскиот рапер покажа како се опоравува

Еспресо
Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста беше итно хоспитализиран поради неподносливи болки, а денеска откри дека оди на операција. Како што пренесуваат српските медиуми раперот операцијата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо
Раперот Стефан Ѓуриќ Раста денеска е примен во болница поради неподносливи болки во ‘рбетот. На лекар дошол со својата девојка Марија Балабан која не го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Раста итно примен во болница

Еспресо
Стефан Ѓуриќ Раста денеска, 23 април, е итно хоспитализиран. Како што пренесуваат српските медиуми, тој во болница дошол со силни болки во придружба на неговата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ана Николиќ во Центарот за социјална работа, по невидената драма со Раста, започна борбата за малата Тара!

Еспресо
Српската пејачка Ана Николиќ неодамна на својот профил на Инстаграм ја обелодени преписката со нејзиниот поранешен сопруг, раперот Стефан Ѓуриќ Раста, а во една од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото+видео) Раста ја однесе ќерката на Јамајка: Српскиот рапер плати вртоглава сума за луксузниот хотел

jasmina.kantardzieva
Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ, попознат како Раста, ги спакува куферите и заедно со својата ќерка Тара отпатува во потоплите краишта. Раста секој слободен момент се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Таа е целиот мој свет“: Раста сподели емотивна гласовна порака од ќерка му

Еспресо
Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ, познат како Раста, од бракот со пејачката Ана Николиќ ја доби ќерката Тара, која сега има шест години. Раперот и пејачката...