14.8 C
Скопје
11:07 - 28 февруари, 2024

Во центар на скандал, а можна е и тепачка: Два хороскопски знаци ризикуваат да си го загубат работното место или најсилниот сојузник

кавгаџија

Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, кои можат да влезат во многу непријатна ситуација на крајот на мај.

Можеби ќе се најдат во епицентарот на скандал или со колегите или со најблиските пријатели/соработници.

Може да дојде до прекинување на долгогодишно пријателство и/или соработка, а некои од нив може дури и да останат без работното место. Астролозите предупредуваат да внимавате на тепачки и строго да избегнувате вжештени конфликти (и глави!).

Еве кои се на листата подготвени да приредат скандал.

Бик

Биковите не се навикнати да молчат ако нешто не им се допаѓа. Иако тоа не е главната причина за нивната претерана зборливост. Тие всушност никогаш не замолчуваат. Претставниците на овој хороскопски знак се што ќе помислат кажуваат директно в лице. Воопшто не ги интересираат последиците. И, всушност, токму тоа ќе им предизвика скандал до крајот на мај. Многу брзо може да дојдат во ситуација од која ќе биде речиси невозможно да се извлечат и тоа – на работното место. Ќе бидат казнети затоа што зборуваат сешто за колегите но и затоа што покажуваат агресија кон нив. Астроекспертите ги советуваат Биковите да внимаваат да не влезат и во физичка пресметка со некој од колегите, зашто може да останат без работа.

Девица

Девиците се перфекционисти кои се навикнати да контролираат се. Ако нешто не оди според планираното, тогаш тие влегуваат во конфликт со другите, јасно обвинувајќи ги дека се виновни. Девиците често знаат со нивната потрага по перфекција да ги навредат „несовршените“ а со тоа предизвикуваат само иритација. И сето тоа е затоа што Девиците не сакаат да сфатат дека може да има и друго мислење, различно од нивното. Навикнати се да инсистираат на нешто за да ја дотуркаат работата до крај, што често негативно се одразува на нивните односи со луѓето. Токму таквата нивна ароганција накоро може да ги втурне во голем конфликт со блиски пријатели и/или соработници што ќе се најдат во центар на скандал. Ќе биде невозможно да се избегне срам, а пријателството/или сојузништвото сосема ќе „пукне“.

Време за славење: Три хороскопски знаци буквално ќе запејат од среќа во претстојната недела

Слични објави

(Фото) Шерон Стоун го покажа синот: Ретка фотографија од Роан кој живее со поранешниот сопруг на филмската ѕвезда

еспресо

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо
Се вчитува....