Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Некои знаци се навистина компатибилни, а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст, туку ако ја знаете динамиката на вашите знаци ќе ви биде полесно да се справите со разликите.

Навистина е интересно да имате ист хороскопски знак со вашиот партнер бидејќи партнерот можеби ќе ги рефлектира вашите најлоши и најдобри особини кон вас. Она што ве иритира кај вас, ќе ве иритира и кај партнерот. Но, она за коешто се гордеете, ќе важи и за партнерот.

Можно е и двајцата да имате исти инстинкти и одлики, а ова води до компатибилност. Од друга страна пак, ова покажува каде постојат потенцијални конфликти. Различните животни искуства и карактери значат дека двајца луѓе со ист знак ќе ги покажуваат одликите на знакот на различен начин.

Одредени знаци се покомпатибилни едни со други, како на пример Раковите. И двајцата партнери сакаат да им е удобно во врската. Ќе си дадат време да се запознаат и да развијат длабока емоционална поврзаност.

И Бикот е компатибилен со неговиот знак, под услов да имаат исти верувања со партнерот. Доколку им се разликуваат мислењата, тврдоглавиот Бик нема да може да ја погледне ситуацијата од туѓа перспектива.

Бидејќи сите Ваги сакаат хармонија и мир и се навистина чувствителни, две Ваги би биле добар пар. Слично важи и за Стрелците кои со задоволство ќе одат на заеднички авантури, ќе откриваат нови нешта и нема предолго да останат на исто место.

Постојат и парови кај кои би имало повеќе конфликти отколку хармонија. Лавот сака да биде во центарот на вниманието и го привлекуваат луѓе коишто го ценат и слават. Иако Лавот би сакал да има исто популарен партнер, не сака да го дели центарот на вниманието. Тој сака да биде единствената ѕвезда.

Комбинацијата од два Овни е исто проблематична бидејќи Овенот сака да биде во право во сите ситуации, сака конфликти и конкуренција и не сака да се извинува. Ако открие како да се расправа со друг Овен на продуктивен начин, врската ќе преживее и ќе биде полна со страст и авантури.

На Близнаците никогаш нема да им биде здодевно со други Близнаци, но непредвидливоста и неодлучноста на двајцата партнери не е добра на долгорочен план. Потребно е едниот од партнерите да покаже некаква стабилност и да се приземји бидејќи ако и двајцата постојано го забораваат паричникот, кој ќе плати за вечерата?

пар љубов

Водолијата ќе ужива во постојаниот разговор и стимулација од друга Водолија. Но на Водолиите не секогаш им е удобно да водат искрени емоционални разговори, па оваа врска ќе биде забавна, но ништо повеќе.

Кога започнувате нова врска, навистина е охрабрувачки да забележите некои сличности помеѓу вас и партнерот. Овие нешта се знаци за добра иднина, а понекогаш вашите одлики што ги препознавате кај партнерот ќе направат да се чувствувате удобно.

Слични објави

Двејн Џонсон повторно ги воодушеви фановите: Погледнете што правеше со ќеркичката! (ВИДЕО)

Еспресо

Богата и вкусна велигденска баклава (РЕЦЕПТ)

Igor

Ким Кардашијан може да се кандидира за претседателка на Америка: Нејзиниот пријател ги откри плановите!

Еспресо

15 минути разговор: Дали би платиле за онлајн состанок со Кијану Ривс?

Еспресо

Во овие тмурни моменти сите сме еднакви: Како изгледаат познатите убавици во деновите на изолација (ФОТО)

Еспресо

Рчи ли рчи: Шерифовиќ откри покрај кого спие! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × 1 =

Слични објави

Северина заработи тужба од судијката која и го одзеде синот!

Васко Спасоски

„Рај“ е новата песна на групата „Skyrise“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскопот открива кои мажи се склони на неверства

Igor

Рене Зелвегер се појави во одличен фустан со кој ги надмина Бијонсе и Анџелина Џоли! ФОТО)

Еспресо

Ријана изгледа фантастично и со неколку килограми вишок (ФОТО)

Еспресо

Дара Бубамара на роденденот на Јелена Карлеуша се појавила со „мечка“ од 150.000 евра (ВИДЕО)

Васко Спасоски