НЕ САКАА НИТУ ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ: Принцовите Вилијам и Хари КОНЕЧНО на исто место, Кејт и Меган одалечени со метри (ФОТО)

Откако светските медиуми неколку недели пишуваа за лошиот однос на Кејт Мидлтон и Меган Маркл, тие не се ни потрудија да ја сокријат непријатноста меѓу нив.

И покрај тензиите меѓу принцот Вилијам и принцот Хари, браќата чекореа еден покрај друг на одбележувањето на Денот на сеќавањето, кој секоја година се празнува во знак на сеќавање на настраданите во Првата светска војна.

профимедиа

На споменатото случување можевме да ги видиме и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и војвотката од Сасекс Меган Маркл, кои одлучија да бидат одалечени неколку метри и во ниту еден момент не се фотографирани ниту видени заедно, што претходно не беше случај кога тие се појавуваа фамилијарно.

профимедиа

Кејт Мидлтон седеше на балконот на Канцеларијата за странски работи и Комонвелт во друштво на кралицата Елизабета II и Камила, сопругата на принцот Чарлс, додека Меган беше на друг балкон со (според хиерархијата нешто пониско рангирани членови на кралското семејство), Софи, сопругата на кралскиот син Едвард и грофицата Весекс и Тим Лоренс, тетинот на Хари.

профимедиа

Кејт носеше капут со потписот на Александар Меквин кој се истакнува со војниот стил, додека Меган се појави во црн капут со појас и црн фустан.

профимедиа
профимедиа

Слични објави

Меган и Хари со заработката ги надминаа Кејт и Вилијам!

Еспресо

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Еспресо

Ѕвездата од БЕВЕРЛИ ХИЛС може да заврши во затвор: Еве колку пари должи!

Igor

Список на сите познати заболени од коронавирусот до овој момент! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лиз Харли и на 55 години е вистинска „бомба“: Објави фотка на која позира во минијатурно и бело бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

СМРЗНАТА, СВЕЖА, ОДГЛЕДУВАНА… Која риба е најздрава за јадење?

Igor

Остави Коментар

18 − девет =

Слични објави

Тоалетна хартија за 3.999 долари, гратис – дијамантски прстен!

Еспресо

БОЛИВУД полуде по згодната ГРЧКА актерка (ФОТО)

Igor

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот за првпат раскажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Годините не се проблем: Кејт Бекинсејл си фати 24 години помладо момче!

Еспресо

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо

САКАЛА ДА МУ РОДИ ПЕТ ДЕЦА: За него велат дека е најголемата љубов на Карлеуша

Igor