Ознака : Мерил Стрип

Свет Слајдер Сцена

Мерил Стрип одржа лекција: Доста ми е од цинизам, критичност и било какви барања – нема повеќе задоволување!

Еспресо
Познатата филмска дива и повеќекратна оскаровка во текот на својата повеќедецениска кариера си поставила неколку ставови за луѓето и животот… „Повеќе едноставно немам трпение за...
Филм и ТВ

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Еспресо
Многумина ја сметаат за најдобрата актерка на нашето време, а многумина велат и дека е најдобрата актерка на сите времиња, иако Мерил Стрип е многу...
Лајфстајл Сцена

Мерил Стрип во главниот одбор за Мет Гала!

Igor
Мерил Стрип, Лин-Мануел Миринда и Ема Стоун се одбрани да бидат во одлучувачкиот одбор наредната Мет Гала, пишува people.com. Metropolitan Museum Of Art во мај...
Лајфстајл Сцена

Мерил Стрип го продава станот во Њујорк за 18 милиони евра, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Igor
Холивудската ѕвезда Мерил Стрип (70) е подготвена за нови промени и овој пат таа одлучи да го продаде луксузниот пентхаус во Њујорк по цена од...