Мерил Стрип во главниот одбор за Мет Гала!

Мерил Стрип, Лин-Мануел Миринда и Ема Стоун се одбрани да бидат во одлучувачкиот одбор наредната Мет Гала, пишува people.com.

Metropolitan Museum Of Art во мај 2020 година, слави 150 години, а познатото хуманитарно и модно случување се одржува под темата „About Time: Fashion and Duration“.

Медиумите истакнуваат дека оскаровката до сега не била дел од оваа посебна вечера, а со актерското трио во одборот се наоѓаат и Николас Гескваер и Ана Винтур.

Потсетуваме дека Хери Стајлс, Ријана, Амал Клуни, Серена Вилијамс, Кејт Бланшет и Никол Кидман се некој од претходните познати имиња во составот на одборот.

Ендру Болтон од музејот во Њујорк откри дека инспирацијата за изложбата дошла од романот „Орландо“ од авторката Вирџинија Вулф, како и филмската адаптација на режисерката Сели Потер од 1992 година.

Изложбата ќе биде отворена до почетокот на септември 2020 година.

Слични објави

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Авантури, сензуалност, секс за една вечер, што ве очекува вас?

Igor

Што може да ви се случи доколку престанете да имате секс?

Igor

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor

Денот кога исчезнаа врапчињата: Фатални последици од Кампањата против четирите штетници на Мао Це Тунг (ВИДЕО)

Еспресо

Младата пејачка Лина Пејовска со впечатлив и секси изглед на MAC во Белград (ФОТО)

Васко Спасоски

Необична глетка среде езеро: Камбанарија од 14 век е единствен доказ дека ова село постои! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

2 + 9 =

Слични објави

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Еспресо

Прекрасната Скарлет Јохансoн пред врвот на својата слава била во врска со еден од најпознатите холивудски актери! (ФОТО)

Еспресо

Вилијам: Не можам веќе да го поддржувам Хари

Еспресо

Легендарниот хит на Ролингстоунс – „Satisfaction“ бил снимен за еден ден!

Еспресо

Браковите од 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: Еве кој датум е најдобар за пред матичар

Igor

САКАТЕ ЖИВОТЕН СОВЕТ? Прашајте личност родена во ОВОЈ хороскопски знак

Igor