11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : мет гала

Свет Слајдер Сцена

КЛОИ КАРДАШИЈАН НЕ БИЛА ПОКАНЕТА НА МЕТ ГАЛАТА: Причината е позната

Еспресо
Секоја година славните сестри Ким Кардашијан и Кендал Џенер, како и нивната мајка Крис Џенер, присуствуваат на Мет Галата, а Клои Кардашијан упорно ја нема...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ВЕРА ВЕНГ НА МЕТ ГАЛА: Има 72 години и никој не може да верува

Еспресо
Секој пат кога популарната модна дизајнерка Вера Венг се појавува во јавноста, никој не може да поверува на нејзината 72-годишна возраст. Нејзините венчаници се императив...
Свет Слајдер Стил Сцена

(ФОТО)КИМ КАРДАШИЈАН Е СМЕЛА НА МЕТ ГАЛАТА: Препознатлива само по силуетата

Еспресо
Криејќи го своето славно лице, Ким Кардашијан се појави на Мет галата покриена во црни ткаенини од глава до пети, покажувајќи ја својата самоувереност, да...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ГАЛЕРИЈА) ЕСЕНСКИ ГЛАМУР НА МЕТ ГАЛА: Ѕвездите во највпечатливо издание досега

Ирена Трајкова
Иако традиционално се одржува на првиот понеделник во мај, гламурозната Мет Гала поради пандемијата на коронавирусот, го доживеа своето прво есенско издание. Армијата славни личности...
Секојдневие

За првпат во историјата се одржа виртуелна Мет гала (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Целиот свет е на удар од пандемијата на коронавирусот, а голем удар заработија и различните бизниси во светот. Како што се очекуваше, и модната индустрија...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

На забава без Хари – Меган на гламурозна забава во друштво на ова момче!

Еспресо
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, треба да се појави на еден од најгламурозните настани оваа година – Мет Гала, на кој присуствува само кремот на...
Лајфстајл Сцена

Споредете ја Кајли Џенер пред и по ФОТОШОПОТ (ФОТО)

Igor
Кајли Џенер направи неколку пластични операции на себе, но ниту тоа не и е доволно, па мора да користи и Фотошоп. Една од најмладите, најбогати...
Сцена

СТРИПТИЗ И ЧУДНИ КОМБИНАЦИИ: Лејди Гага и Хари Стајлс главни на Мет галата 2019 (ВИДЕО)

Igor
Годинашната инсталација на Мет галата беше инспирирана од љубовта кон неприродното и екстравагантноста. Многу од познатите ѕвезди се појавија со чудни и бизарни комбинации, но...