(ФОТО)КИМ КАРДАШИЈАН Е СМЕЛА НА МЕТ ГАЛАТА: Препознатлива само по силуетата

Криејќи го своето славно лице, Ким Кардашијан се појави на Мет галата покриена во црни ткаенини од глава до пети, покажувајќи ја својата самоувереност, да биде препозната само по силуетата.

Црниот аутфит со потпис од „Баленсијага“ е дизајниран од креативниот директор на модната куќа, Демна Гвасалија и вклучува маица со должина на туника, целосно боди, ракавици до лактот и хеланки со вградени високи потпетици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Вреди да се напомене дека Канје Вест (44) прв ја запознал Кардашијан со Гвасалија, кој е нејзин придружник за вечерта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WHATS THE WORD (@whatsthewordtv)

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....